Ohlášky v týdnu od 21. 1. do 28. 1. 2024

Sbírka na biblický apoštolát – v neděli 21. ledna při všech bohoslužbách.

Ekumenická bohoslužba – ve čtvrtek 25. ledna v 18:00 v kostele sv. Bartoloměje. Týden modliteb za jednotu křesťanů probíhá od 18. do 25. ledna.

Triduum Modliteb matek – od pátku 26. ledna do neděle 28. ledna bude v kostele sv. Jana Křtitele od 17:00 probíhat společné modlitební setkání matek.

Setkání mladých rodin – v neděli 28. ledna v 15:00 na faře bude další setkání rodin s předškolními dětmi.

Modlitba za národ – v neděli 28. ledna od 18:30 v kostele sv. Bartoloměje.

Příprava dětí k 1. svatému přijímání – do 30. ledna je ještě možné přihlásit děti na přípravu, která se bude konat na faře od 18. února. Slavnost 1. sv. přijímání se uskuteční v neděli 9. června.

Setkání učitelů z naší farnosti – bude v úterý 30. ledna v 19:00 na faře. Smyslem setkání je se více poznat a popovídat o možnostech spolupráce farnosti s místními školami.  Svou účast na setkání předem nahlaste otci Janu Uhlíři – 777 339 233.

Farní návštěva vinného sklípku v Dolních Bojanovicích – plánujeme návštěvu vinného sklípku Antonína Blažka v pátek 1. března večer. Přespání zajištěno, doprava vlastními auty. Cena včetně degustace, večeře a noclehu 950 Kč. Zájemci se mohou přihlásit na webových stránkách farnosti do 4. února. Kapacita omezena - max. 35 osob + náhradníci. V případě malého zájmu se akce pořádat nebude.

16. Piksla ples – v pátek 26. ledna 2024 od 20:00 v Černé za Bory v prostorách Hostince u Kosteleckých. Vstupenky lze koupit u paní ing. Ludvíkové Dity - 604 287 476.

9. charitní ples  - v sobotu 3. února v Ostřešanech od 19:00. Vstupenky lze koupit v Turistickém informačním centru Pardubice či na ticketportal.cz.

INFORMACE OD SALESIÁNŮ

Oslava Dona Boska - Zveme vás na oslavu svátku Dona Boska na neděli 28. ledna. Začneme společnou mší svatou v 9:00 a pak bude až do 17:00 pestrý program: divadelní pohádka, beseda s hostem o Jeruzalémě, hry pro děti a rodiny. Na závěr programu bude Cantáte z voleje, což je pěvecká přehlídka malých i velkých zpěváků bez dlouhých zkoušek. Pokud si chcete zazpívat s kapelou, nahlaste jméno, věk dítěte (či dospělého) a zamýšlenou píseň do 21. ledna 2024 na email veru.peterkova@seznam.cz. V neděli bude možné si ji před samotným vystoupením jednou vyzkoušet. Více informací na plakátu a na salesiánském webu.