Ohlášky v týdnu od 14. 1. do 21. 1. 2024

Sbírka na pomoc matkám v nouzi – o Vánocích se ve všech našich farnostech se vybralo celkem 33.715 Kč.

Sbírka Na biblický apoštolát – v neděli 21. ledna při všech bohoslužbách.

Týden modliteb za jednotu křesťanů – bude probíhat od 18. do 25. ledna.

Domov důchodců u Kostelíčka - ve čtvrtek 18. ledna v 15:00 bude sloužena mše svatá.

Setkání křesťanů pardubických církví – ve čtvrtek 18. ledna v 18:00 v Arše u Církve bratrské proběhne neformální setkání křesťanů pardubických církví s krátkou prezentací jednotlivých společenství. Protože má jít o příjemné neformální setkání, společně se postaráme i o malé občerstvení. Katolická církev má na starosti sladké pokrmy. Pokud by tedy někdo z vás chtěl přispět na společný stůl, tak se prosím předem přihlaste u Pavly Pecnové – tel.: 604737790.

Duchovní setkání žen a dívek – v sobotu 20. ledna v 10:00 na faře bude probíhat tradiční setkání žen a dívek. Téma: „O laskavosti, něze a slabosti aneb o kráse ženství“. Program povede pastorační asistentka a katechetka z Ostravy – Františka Böhmová. Přihlásit se můžete do 17. ledna 2024 na webových stránkách naší farnosti.

Ekumenická bohoslužba – ve čtvrtek 25. ledna v 18:00 v kostele sv. Bartoloměje.

Setkání učitelů z naší farnosti – v úterý 30. ledna v 19:00 na faře. Smyslem setkání je se více poznat a popovídat o možnostech spolupráce farnosti s místními školami. Svou účast na setkání předem nahlaste otci Janu Uhlíři – 777 339 233.

Duchovní obnova pro muže – od 9. do 11. února zveme muže na víkendovou duchovní obnovu, která bude probíhat ve Slavoňově. Zájemci přihlaste se u otce Jana Uhlíře – 777 339 233, uhlir.jan@dihk.cz.

16. Piksla ples – v pátek 26. ledna 2024 od 20:00 v Černé za Bory v prostorách Hostince u Kosteleckých. Vstupenky lze koupit u paní ing. Ludvíkové Dity - 604 287 476.

9. charitní ples  - v sobotu 3. února v Ostřešanech od 19:00. Vstupenky lze koupit v Turistickém informačním centru Pardubice či na ticketportal.cz.

INFORMACE OD SALESIÁNŮ

Oslava Dona Boska - Zveme vás na oslavu svátku Dona Boska na neděli 28. ledna. Začneme společnou mší svatou v 9:00 a pak bude až do 17:00 pestrý program: divadelní pohádka, beseda s hostem o Jeruzalémě, hry pro děti a rodiny. Na závěr programu bude Cantáte z voleje, což je pěvecká přehlídka malých i velkých zpěváků bez dlouhých zkoušek. Pokud si chcete zazpívat s kapelou, nahlaste jméno, věk dítěte (či dospělého) a zamýšlenou píseň do 21. ledna 2024 na email veru.peterkova@seznam.cz. V neděli bude možné si ji před samotným vystoupením jednou vyzkoušet. Více informací na plakátu a na salesiánském webu.

Salesiáni zvou na sjezdovky či běžky - v sobotu 20. ledna vyrážíme do hor. Akce je pro děti 8-13 let, info na plakátu. Zveme však i rodiče s dětmi, v tomto případě se domluvte s Václavem Čunkem.