Slavnost všech svatých, vzpomínka na zemřelé, svátost smíření

V prvním listopadovém týdnu budeme více přemýšlet nad cílem svého života a modlit se i za naše drahé zemřelé.

Kromě bohoslužeb budou i společné pobožnosti na hřbitovech.

Abychom mohli pro duše v očistci získat plnomocné odpustky, využijme i příležitosti ke svátosti smíření a častější účasti na mši svaté.

Nezapomínejme ani v těchto dnech na procházku s dětmi na hřbitov, aby si tento zvyk osvojily a jednou na nás v modlitbě též pamatovaly. Vyprávějme si o svých předcích a chvalme Pána za vše, co jsme skrze jejich lásku a schopnosti přijali či se naučili.

Pomodleme se i za ty, na které nikdo nemyslí.

V neposlední řadě se učme modlit i za svoji vlastní šťastnou hodinu smrti, abychom z tohoto světa odcházeli na věčnost posilněni svátostmi církve a smířeni s Bohem i lidmi.

Zpovědní Den (1)