16.10.2019 18:00 [středa], kategorie: Farnost

Istanbulská úmluva vs. katolická antropologie

P. Jan Balík
Istanbulská úmluva vs. katolická antropologie

Zveme vás na přednášku s diskuzí na téma:

Istanbulská úmluva a její genderové pozadí verzus katolická antropologie

Uskuteční se ve středu 16. října v 18 hodin na faře (Kostelní 92).

O tématu přednášky:

Piťha prorok nebo zapčklý stařec? Istanbulská úmluva pro dobro žen nebo dokument demagogicky zastírající novou ideologii, které o ženy víceméně nejde? Biblický a katolický pohled na člověka jako jediná pevnost stavící se proti novým typům marxistického klonu.

O přednášejícím:
P. ThDr. Jan Balík, PhD. je dlouholetý ředitel Sekce pro mládež ČBK, členem tvůrčího týmu časopisu IN!, autorem řady knih pro mladé a o pastoraci mládeže. Patří mezi popularizátory teologie těla sv. Jana Pavla II. Aktuálně je biskupským vikářem pro diakonii pražské arcidiecéze. Papežem Františkem byl v roce 2018 jmenován konzultorem Dikasteria pro laiky, rodinu a život.

Jeden z televizních rozhovorů s P. Balíkem naleznete zde