Hlavní menu:


26.06.2009, autor: Terka Demlová, kategorie: Zpravodaj 05/2009

Večer mladých

Mládež

Večer mladých (22.6. Přelouč)

Konečně je to tady! Pátek odpoledne, celý týden plný učení je za námi a teď už nám ani silný déšť nezabrání dostat se na nádraží a následně cestovat vlakem do Přelouče. Proč? Na večer mladých!
O půl šesté začala v Přelouči mše svatá, kterou mimo jiné skvěle doprovodila místní schola. Po mši jsme se přesunuli na faru, kde na nás čekalo připravené pohoštění. Naplnili jsme své žaludky, potěšili své chuťové buňky a teď trocha pohybu. Stáli jsme na židlích a měli se po kruhu seřadit podle jmen dle abecedy a přitom chodit pouze po židlích. Což o to, samo o sobě to nebylo až tak složité, ale když je každá druhá židle skládací (a vy kolikrát ani nevíte která zrovna bude ta druhá), tak to si teprv zkusíte, co je to dobrodružství;).
No a pak přišli hlavní hosté večera. Terezka a Jirka Šimonovi. Povídali na téma: “Kterak se z kamaráda man želka stala.” Bylo na tom moc pěkné to, že nám nepředávali něco co by si někde přečetli, ale povídali o věcech, které skutečně zažili. Byl i prostor pro dotazy a oni nám vždy hbitě na všechno odpověděli. Svědectví občas zpestřila malá Helenka Šimonová, která uprostřed kroužku občas předváděla různé kousky. Rodiče se tím však nijak nenechali vyvézt z míry.
A když nám dovyprávěli svůj příběh a odpověděli na všechny všetečné otázky, za celý pardubický vikariát jsme jim poděkovali formou perníkového čtyřlístku s věnováním, rozloučili se a mastili na vlak. V Pardubicích jsme se (už za tmy) rpzprchli do svých domovů a nechali v sobě ten, myslím, skvěle prožitý večer doznít.


© Římskokatolická farnost - arciděkanství Pardubice | Tel.: 605 219 634 | E-mail: farpar@volny.cz
Webmaster: Webdesignum 2007 - 2020