Hlavní menu:


08.03.2017, kategorie: Ohlášky

Sbírka "Papírových padesátikorun"

Brno - Lesná
Sbírka

R. D. Pavel Hověz, farář v Brně-Lesné se obrátil na všechna biskupství s prosbou o podpoření sbírky papírových padesátikorun. Farnost Brno-Lesná shání všemožným způsobem finanční prostředky na stavbu nového kostela.

V měsíci březnu končí poslední možnost výměny papírových padesátikorun. Dle zpráv z ČNB je jich u lidí roztroušeno ještě za několik stovek milionů korun a od 1. dubna budou mít jen nepatrnou hodnotu pro sběratele.

P. Hověz prosí o ohlášení o několika nedělích v kostelích, že kdo nechce, aby tyto prostředky propadly ve prospěch státu, může je darovat na stavbu kostela v Brně-Lesné. Takto sesbírané bankovky je zapotřebí poslat nejpozději do pátku 24. března na adresu farnosti:

(Římskokatolická farnost Brno-Lesná, Nezvalova 13, 638 00 Brno), aby je ještě stačili v brněnské ČNB vyměnit.


© Římskokatolická farnost - arciděkanství Pardubice | Tel.: 466 769 260 | E-mail: farpar@volny.cz
Webmaster: Webdesignum 2007 - 2018