Hlavní menu:


26.06.2009, autor: Eva Weberová, kategorie: Zpravodaj 05/2009

Pouť do Lourdes

Poutě

Pouť do Lourdes
Ve dnech 30. 4. – 4. 5. byla uspořádána letecká pouť Suverénního řádu Maltézských rytířů – Českého velkopřevorství pro 180 poutníků do francouzského poutního místa Lourdes. Z naší farnosti se jich zúčastnilo 10 lidí, z toho 2 dívky jako dobrovolnice Maltézské pomoci – Madlenka Hofericová a Monika Kolářová. Zároveň to byla celosvětová pouť tohoto řádu. Sjelo se na ní asi 20 000 poutníků, z toho 1 500 vozíčkářů. Těm právě členové Maltézské pomoci pomáhali cestu i pouť zvládnout. Obdivovali jsme to, jak byla celá pouť perfektně organizačně zajištěna, jak všichni členové řádu plní obětavě a s láskou své úkoly. Za to jim patří náš veliký dík!
Prožili jsme zde prodloužený víkend plný neuvěřitelných duchovních zážitků. V Lourdech člověk zažije setkání s velkým utrpením mnoha lidí, krásné setkání s Matkou Boží a také ohromující pocit sounáležitosti s věřícími z celého světa.
Děkujeme Ti, Bože, za tuto zkušenost, za tato všechna setkání. Kéž nám pomohou na naší další životní cestě!

Eva Weberová


© Římskokatolická farnost - arciděkanství Pardubice | Tel.: 605 219 634 | E-mail: farpar@volny.cz
Webmaster: Webdesignum 2007 - 2020