Postranní panel

Vikariát Pardubice

Vikariátní Diecézko - Pardubice

Kdo jsme?

Jsme parta mladých věřících lidí, kteří pořádají akce pro mladé lidi z pardubického vikariátu.

Co to je vikariát?

Náš vikariát by se dal označit slovem - Pardubicko. Ale přesně je vikariát takový "církevní okres." Jako má každá země kraje, tak má církev diecéze a jako míval každý kraj okresy, tak má naše diecéze svoje vikariáty. Kam zasahuje náš vikariát najdete na http://www.bihk.cz/dieceze/vikariat/pardubice/

Co to jsou vikariátka?

Tak nejčastěji říkáme našim setkáním.

Komu jsou vikariátka určená

Především lidem 13+ a těm, kdo hledají nějaké spolčo (např. u nich nefunguje) nebo si chtějí odpočinout od každodenního zmatku.

Co na nich děláme?

Hrajeme na nich různé seznamovací, zážitkové a creazy hry. Zpíváme písničky (ne, takový ty kostelní „varhanový“ ale spíš takový „křesťanský popík“ :D). Tancujeme, povídáme si, společně tvoříme, diskutujeme na různá témata, občas pozveme nějakého hosta. A vždy setkání zakončíme někdy kratší, někdy delší modtbou.

Kontaktní osoby

P. Piotr Antkiewicz